Upratovanie domacnosti
       Upratovanie, čistenie, tepovanie...
  

Upratovanie domacnosti Upratovanie Upratovacie služby Upratovacie firmy Upratovanie domacnosti Bratislava
 

 

Upratovanie tepovanie  Upratovanie upratovacie sluzby  Upratovanie upratovanie domacnosti

Upratovanie

Upratovanie tvorí neodmysliteľnú súčasť našich každodenných činností...

[ADSENSE_0000000011]

 

 

Upratovanie  - Čo je to upratovanie? Upratovanie je súhrn činnosti, ktoré vedú k čistote prostredia v ktorom bývame, respektíve žijeme.  Upratovanie v sebe zahŕňa celý proces činností medzi ktoré patria napr dezinfekcia, umývanie okien, utieranie prachu, tepovanie aut, tepovanie sedačiek, čistenie matracov a iné činnosti. Upratovanie vyžíva moderné čistiace prostriedky, ktoré sa snažia špinu čo najviac odstrániť bez narušenia vlákna. Nie vždy sa však podarí všetko vyčistiť. Treba sa s tým zmieriť. Upratovanie po sebe vždy zanecháva čistotu. Ľudia sa lepšie cítia v čistom prostredí, ako v zamorenom prachom a inými nečistotami. Upratovať sa bude stále, je to takpovediac nekonečná činnosť pre nás a pre firmy. Upratovanie je proces kedy sa snažíme dať veci do pôvodného stavu čistoty. Málokto však upratuje s radosťou.

 

Upratovanie domacnosti

 

Najčastejšie sa upratuje v domácnostiach. V domácnostniach je veľký frmol každý deň preto sa veľmi rýchlo môžu "zašpiniť" a treba ich poupratovať. Povysávať, pozametať (v prípade ak máte plávajúcu podlahú), poumývať okná, vysypať smeti...veď to poznáme. Ak sme šikovný tak to zvládneme za pár minút. No nie každému sa chce to upratovania. Existujú preto firmy, ktoré sa zaoberajú upratovaním domácnosti.  

 

 

Tepovanie

 

S upratovanim sa spája tepovanie. Tepovanie vysaje špinu z látky a odvedie ju od odpadovej nádoby. Kedysi sa väčšinu ručne tepovalo. No dnes sa na to používa tepovacia technika napríklad extraktory. Tie naprv tlakom vtlačia čistiaci prostriedok do látky napríklad koberca a vzápäti ho hneď vysajú. Tak nedochádza k úplnemu namočeniu ako niekedy. Látka rýchlejšie vyschne, a nie je tak opotrebovávaná ako pri klasickom ručnom tepovaní. Dnešne tepovacie prostriedky už môžu obsahovať aj chemikálie proti roztočom. Tak koberec nielen vyčistíme od bežnej nečistoty ale aj on roztočov.

 

 

 

Upratovacie služby

 

Upratovacie služby poskytujú upratovacie firmy. Každá firma ponúka iné upratovacie služby. Treba si pozrieť ich porfolio, čo ktorá vykonáva a potom sa s ňou skontaktovať. Upratovacie služby sú širokosperktrálne. Môže ísť iba o čistenie kobercov, alebo umývanie či tepovanie aut alebo sa všetky služby môžu poskytovať naraz. Upratovacie firmy sa snažia čo najviac výsjť v ústrety zákazníkom.  

 

 

 

Čistenie kobercov

 

Čistenie kobercov patrí medzi ďalšie upratovacie služby. Môžeme si ich zabezpečiť sami, alebo požiadať špecializovanú firmu na čistenie kobercov. Nie všetky koberce sa dajú uspokojivo vyčistiť. Závisi to od špiny, ktorou sú znečistené. Najlepšie sa koberce čistia za "čerstva" po zašpinení. Vteda je vysoká šanca úspešne vyčistiť koberec. Keď špina zaschne, tak vlastne prenikne hlboko do vlákien a odsať je späť môže byť problematické. Škrvrny od vína či rôznych nápojov, čokolády sa čistia s väčšími ťažkosťami, ako bežné zniečistenie prachom a blatom. I napriek tomu sa firmy snažia použiť také metódy čistenia, ktoré špinu vyčistia.  

 

Upratovanie  je pojmom, ktorý neradi počujeme ale ktorí nám prináša pocit čistoty a útulnosti našho domova. Aj upratovať treba, či už v našich domácnostiach či firmách. Upratovanie tu bude stále.

 

  

Upratovanie domacnosti